Uzyskaj uprawnienia do zakupu ziemi rolnej
Wykształcenie rolnicze
Program Executive MBA: Agrobiznes realizujesz wybierając moduł AGRO, który rozpoczyna się w II semestrze studiów
Studia podyplomowe Executive Master of Business Administration: Agrobiznes to studia ukierunkowane na precyzyjne przygotowanie z zakresu zarządzania, logistyki, doradztwa i jakości standardów w branży rolniczej. Charakteryzują się innowacyjnym i nowoczesnym podejściem do zagadnień związanych z rolnictwem. Skierowane są do, osób zawodowo związanych z rynkiem rolnym, gospodarką leśną czy branży rolno-spożywczej. To odpowiedź na wciąż rosnące zapotrzebowanie rozwoju gospodarstw rolnych, leśnych czy przetwórstwa rolno – spożywczego i paszowego. Studia ukierunkowane są na doskonalenie w kierunku działalności rolniczej, funkcjonowania sektora agrobiznesu na rynku krajowy i międzynarodowym, a także kształcenia kadry w administracji rządowej i samorządowej i unijnych agencjach związanych z rolnictwem.
Studia podyplomowe Executive Master of Business Administration: Agrobiznes nadają uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek z Udziałem Skarbu Państwa.
Studia podyplomowe Executive MBA: Agrobiznes nadają uprawnienia do zakupu ziemi rolnej. Słuchacz po ich zakończeniu posiada wykształcenie rolnicze.
Celem studiów podyplomowych Executive MBA: Agrobiznes jest przekazanie Słuchaczom specjalistycznej wiedzy w zakresie nowoczesnego zarządzania gospodarstwem rolnym, doskonalenie praktycznych umiejętności w prowadzeniu i organizacji procesu produkcji rolno spożywczej. Wskazanie zasad funkcjonowania rynków rolnych, znajomości ekonomii produkcji rolnej czy produkcji, przechowywania i marketingu artykułów rolnych. Program studiów umożliwi Słuchaczom nabywanie umiejętności i kompetencje niezbędnych do pracy w przemyśle rolno-spożywczym, zakładach i instytucjach zajmujących się obrotem surowców i produktów żywnościowych oraz administracji rządowej i samorządowej oraz unijnych agencjach związanych z rolnictwem. Program studiów akredytowany jest przez partnera strategicznego Z-Way to excellence Business School z siedzibą w Szwajcarii, będącego liderem na międzynarodowym rynku certyfikacji oraz szkolnictwa z zakresu Executive Education. Studia nadają kwalifikacje rolnicze dające uprawnienia do zakupu ziemi rolnej, ubiegania się o dotacje dla młodego rolnika oraz uprawniają do przejęcia sukcesyjnego rodzinnych gospodarstw rolnych czy samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego.
Organizacja studiów
- Studia trwają dwa semestry
- Tryb: niestacjonarny (sb-nd)
- Ilość zjazdów: 10 (dwudniowe)
- Liczba godzin: 190
Program studiów realizowany podczas II semestru
-
Ekonomika rolnictwa
-
Organizacja i technologie produkcji rolniczej
-
Agrobiznes
-
Przechowalnictwo produktów rolnych
-
Systemy zarządzania i certyfikacja sektora rolnego
-
Systemy zarządzania i certyfikacja sektora paszowego
-
Gospodarka leśna i łańcuch dostaw
-
Podstawy prawa rolnego
-
Doradztwo w agrobiznesie
-
Rynki rolne w Polsce i Unii Europejskiej
Na podstawie metod ekonomii i stwierdzonych przez nią prawidłowości procesów gospodarczych słuchacz dowie się jak badać związki i zależności ekonomiczne występujące w rolnictwie. Dowie się w jaki sposób przygotować się np. do analizy opłacalności produkcji rolnej.
Słuchacz posiądzie wiedzę z zakresu technologii wykorzystywanych przy produkcji zwierzęcej czy roślinnej. Zagadnienia te zostaną przybliżona na podstawie wybranych modeli organizacyjnych oraz popularnych upraw czy chowu wybranych zwierząt gospodarczych.
Słuchacz zapozna się ze strukturami biznesowymi obecnymi w przemyśle rolno-spożywczym. Analiza modeli biznesowych oraz struktur globalnych organizacji branży agro pozwoli na szersze spojrzenie na prowadzenie nowoczesnego biznesu w tej branży.
Przybliżone zostaną nowoczesne rozwiązania przechowalnictwa i logistyki wewnętrznej produktów rolno-spożywczych. Poruszony zostanie problem bezpieczeństwa żywności podczas procesu magazynowania.
Przedstawiane zostaną założenia systemów bezpieczeństwa żywności działających na globalnym rynku międzynarodowym. Są to m.in. IFS Food, IFS Logistics, HACCP, ISO 22000.
Przedstawiane zostaną założenia systemów bezpieczeństwa żywności działających na globalnym rynku międzynarodowym. Są to m.in. GMP+ czy ISO 9001
Słuchacz zapozna się z systemami zarządzania gospodarką leśną i łańcuchem dostaw w oparciu o międzynarodowe standardy, takie jak PEFC czy FSC.
Przedstawione zostaną zagadnienia prawne związane z ustawodawstwem obowiązującym w sektorze rolno-spożywczym oraz szerokorozumianej produkcji rolnej.
Słuchacz dowie się jakie formy wsparcia może otrzymać z krajowych i zagranicznych jednostek. Jakie są możliwości finansowania inwestycji czy produkcji w branży agro oraz otrzyma wiedzę w jakim zakresie pomocne mogą być instytucje takie jak KOWR, ARiMR czy ODR.
Przedmiot przybliży problem funkcjonowania największych w Europie rynków hurtu rolno-spożywczego. Przedstawi modele funkcjonowania takich podmiotów w Polsce.
Dyrektor programowy mgr Michał Jurczyk MSc., MBA
Członek Rady Nadzorczej RFG S.A., zarządza działem marketingu i nieruchomości w JAFP S.A., członek Zarządu RIPH w Częstochowie, założyciel IFED Group. Specjalista zajmujący się optymalizacją procesów, nadzorowaniem projektów oraz wdrażaniem i udoskonalaniem systemów zarządzania opartych na standardach międzynarodowych. Jest entuzjastą turkusowego podejścia w zarządzaniu organizacją oraz zwinnych metod zarządzania projektami. Za wkład w rozwój kadry zarządzającej w Polsce otrzymał od CEO World Magazine oraz Forbes nagrody: Diament Biznesu – 2021, Lider Biznesu – 2022.
Po ukończeniu studiów słuchacz otrzymuje:
-
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych
-
Certyfikat potwierdzający kwalifikacje do zasiadania w radach nadzorczych
-
Certyfikat potwierdzający nadanie tytułu MBA wydany przez jednostkę akredytującą
-
Certyfikat potwierdzający kwalifikacje rolnicze – uprawniające do zakupu ziemi rolnej